Plánované/uskutečněné akce roku 2024:
26. 1. 2024 – pietní akt ke Dni památky obětí holocaustu (nový židovský hřbitov za Brněnskou ulicí) – spolu se studenty dvou prostějovských středních škol – Střední zdravotnické školy a TRIVISu jsme si tento den připomněli pietním aktem na novém židovském hřbitově v Prostějově.
8. 2. 2024 – DUHA – účastnili jsme se veřejného projednání vzniku nového – Jeruzalémského – náměstíčka v bývalých židovských uličkách. Architektonický návrh je velmi citlivý s respektem k historii této lokality. Většina účastníků však řešila pouze parkování. Doufejme, že v průběhu realizace nedojde ke zdeformování původního, velice pěkného záměru úpravy lokality.
12. 2. 2024 – pro studenty Střední školy designu a módy jsme uspořádali v rámci jejich vyučování (občanské výchovy) přednášku o dějinách a odkazu židovské komunity v Prostějově. Přednášejícími byli Jan Lázna a Jana Gáborová.
14. 2. 2024 – podkrovní sál Městské knihovny Prostějov – Izrael před 7. říjnem 2023 a po něm (přednášel člen spolku Jaromír Vykoukal)
6. 5. 2024 – veřejné čtení jmen obětí holocaustu (prostor před muzeem)
12. 5. 2024 – účast na konferenci Bílá místa židovské Moravy a Slezska pořádané Mehrinem – moravským židovským muzeem v Brně. Členka spolku Hanácký Jeruzalém Jana Gáborová vystoupila s příspěvkem na téma Bílá místa „hanáckého Jeruzaléma“
7. 6. 2024 – komentovaná prohlídka bývalé synagogy, dnes kostela Husův sbor, v rámci Noci kostelů
13. 6. 2024 – vystoupení na Festivalu židovskej kultury v Novém Meste nad Váhom s přednáškou o moravském působení rabína Josefa Weisseho, rodáka z Plumlova, který zanechal výraznou stopu i v Prostějově, poté v Přerově, Kyjově a také v Novém Meste nad Váhom, kde žil až do své smrti
27. 6. 2024 – ukládání Kamenů zmizelých – uložili jsme dalších 13 kamenů, aktuálně je jich v Prostějově 86
30. 6. 2024 – proběhla komentovaná prohlídka Prostějov židovský – letní turistické okruhy po městě
14. 7. 2024 – uskutečnili jsme komentovanou prohlídku Po starých prostějovských hřbitovech, která nabízí návštěvu bývalého křesťanského hřbitova, dnes Spitznerových sadů, dále starého židovského hřbitova ve Studentské ulici a na závěr botanickou zahradu, jež bývala taktéž křesťanským hřbitovem.
4. 8. 2024 – opět proběhla komentovaná prohlídka Prostějovem židovským, kdy jsme putovali někdejší severní částí židovského ghetta, poté k bývalé synagoze (dnes Husovu sboru), ulicí Demelovou kolem empírové synagogy až k reliktu někdejší jižní části židovského ghetta – ke Špalíčku.
11. 8. 2024 – také letos jsme se připojili ke Dni židovských památek, a to komentovanou prohlídkou nového židovského hřbitova v Prostějově za Brněnskou ulicí.
31. 8. 2024 – i letos se nám podařilo mít své vystoupení na ŠTETL Fest Brno, a to ve společné přednášce s historikem z muzea Filipem Gregorem. Téma: Moravští Židé ve výtvarném umění (prostějovská rodačka Alžběta Zelená, brněnská výtvarnice Anna Ticho, ale také další naše prostějovská rodačka, první dáma izraelské módy, návrhářka Lola Beer Ebner)
5. 9. 2024 – připomněli jsme si 120. výročí otevření nové synagogy – Templu (dnes kostel Husův sbor), odhalili jsme při této příležitosti 3D modelu synagogy a uspořádali klezmerový koncert. Akce proběhla ve spolupráci s Církví čs. husitskou a dle ohlasu návštěvníků se mimořádně vydařila