Jazz nejen v synagoze

plakát koncertu

Sportovní klub Maccabi Olomouc pořádá ve spolupráci s židovskými obcemi v místě či místními spolky, jako je např. Hanácký Jeruzalém, Krnovská synagoga, či UNIJAZZ, v rámci „Cesty bez návratu“ (výročí transportu Židů zejména v létech 1942 – 1943) koncert v cyklu Jazz (ne)jen v synagoze.

Hrajeme tam, kde to je možné: Ve škole, v synagogách, ať již zrušených, nebo v provozu, místech jinak památečných pro židovskou komunitu. Milan Kašuba a Petr Kořínek, ve spolupráci s Dášou Ubrovou (s možnou alternací Františkem Nečasem) za průvodního slova  Rudolfa Duba vás provedou většinou 30. – 40. léty, prostřednictvím tvorby židovských jazzových autorů, jako jsou bří. Gershwinové, Kurt Weil, a další.

 

Kdy: 15. 11. 2018

Kde: aula Gymnázia Jiřího Wolkera, Prostějov

V kolik: 19:00 h

Vstupné: CZK 100,-

Rezervace, předprodej: rudolf.dub@maccabi.cz

 

Koncert je věnován:

Dětem, i těm nenarozeným, dospělým, kteří nedobrovolně nastoupili tzv. „Cestu bez návratu“, a to v celé Ev­ropě během Šoa, Židům, kteří byli vražděni jen proto, že „byli jiní“, „překáželi“, „mohli za vše“:

Dále všem, kteří byli na útěku ze své domoviny, ať již se Sudet, či odjinud.

A také těm, kteří:

Přežili tuto Cestu osudu navzdory, vrátili se zpět do svých zemí nebo přesídlili jinam, měli sílu založit, či znovu založit, rodinu, ukázat, že nezůstane jen u tzv. „prvé generace“, ale bude pokračovat tzv. „druhá či třetí generace a dále“ … Je věnován právě i té „druhé“ či „třetí“ či další generaci.

A v neposlední řadě těm, co již nosí, či ještě jsou v procesu obdržení čestného titulu „Spravedlivý mezi ná­rody“.

 

Rudolf Dub Předseda Sportovní klub Maccabi Olomouc, z. s. , Hanácký Jeruzalém, z. s.

Rudolf.Dub@maccabi.cz  +420 603 862 815