Prostějovské prohlídkové okruhy zaměřené na židovskou historii

Spolek Hanácký Jeruzalém ve spolupráci s Turistickým informačním centrem města Prostějova a ve spolupráci s Botanickou zahradou v Prostějově nabízí i v průběhu letošních prázdnin komentované okruhy zaměřené na prostějovskou židovskou historii. První okruh nese název Prostějovem židovským, druhé putování pak vede Po starých prostějovských hřbitovech.

Číst více… „Prostějovské prohlídkové okruhy zaměřené na židovskou historii“

Vzpomínky na Prostějov můžete obdivovat až do poloviny září

Výstava Zdeňka Horáka Vzpomínky na Prostějov je koncipována z kreseb prostějovských uliček a zákoutí, které autor zachytil ve svých vzpomínkách. Výstava nabízí pohled do prostředí zaniklých židovských uliček z doby před asanacemi v sedmdesátých letech minulého století: ulice Kostelní, Uprkova, Koželužská, Lutinovova, Křížkovského, Hradební, náměstí Svatopluka Čecha, křivolaké uličky, dlažba z valounů, mansardové barokní střechy, nebo zajímavé architektonické detaily na fasádách domů.

Číst více… „Vzpomínky na Prostějov můžete obdivovat až do poloviny září“

Erich, Anna a Milan Schreiberovi

Na Wolkerově ulici u někdejšího čísla 20 (dnes již dům nestojí) jsme uložili kameny zmizelých za manžele Annu a Ericha Schreiberovy a jejich syna Milánka. Erich se narodil 20. 1. 1899. Byl zatčen 1. 9. 1939, 2. 12. 1941 byl zavražděn v Gross Rosenu. Anna se narodila 22. 4. 1903 a Milan 5. 5. 1935. Deportován byl Milan s maminkou Annou 4. 7. 1942 do Terezína, zavražděni v roce 1943 v Osvětimi. Milánkovi bylo pouhých 8 let…

Číst více… „Erich, Anna a Milan Schreiberovi“