RUT nabídne izraelské tance

V pátek 2. listopadu letošního roku startuje v Prostějově výuka izraelských tanců pro veřejnost. Jednoduché kruhové lidové tance i moderní tance na exotickou blízkovýchodní hudbu si budete moci vyzkoušet pod vedením členů tanečního souboru RUT z Prostějova.

K výuce izraelských tanců v Prostějově se RUT vrací po několikaleté odmlce. „Rádi bychom ve městě, ve kterém v minulosti žila početná židovská komunita, nabídli veřejnosti prostřednictvím izraelského tance alespoň malý doušek z ohromného duchovního a kulturního dědictví židovského národa,“ vysvětluje Eva Štefková, vedoucí souboru Rut a členka spolku Hanácký Jeruzalém, s tím, že další hodina izraelských tanců bude následovat 16. listopadu, poté 7. prosince a v roce 2019 každý první a třetí pátek v měsíci, vždy od 17:00 do 18:00 hodin v tělocvičně SŠA, Komenského 4.

„Izraelské tance se dnes vyučují po celém světě a jejich obliba stále vzrůstá. Vyučují se v základní kruhové formě, čímž jsou přístupny všem bez rozdílu věku či tanečních schopností,“ dodala Štefková.

Vstupné na každou jednotlivou hodinu je symbolické, ve výši 20,- Kč.

 

ilustrační foto taneční skupiny RUT

O taneční skupině RUT:

Taneční skupina RUT je jedním z prvních souborů v České republice, který se po roce 1989 začal věnovat prezentaci židovské kultury. Žánrově se zaměřuje zejména na chasidské tance aškenázské oblasti, v repertoáru má také moderní izraelské tance. Za více než dvacetiletou existenci prezentovala taneční skupina RUT úspěšně židovskou kulturu mimo Prostějov také v Praze, Mikulově, Boskovicích, Třebíči, Holešově, Olomouci, Terezíně a v řadě dalších českých i zahraničních měst a také na festivalech.

Taneční skupina RUT byla také jedním z prvních subjektů, který veřejně vyjádřil podporu snaze o rehabilitaci starého židovského hřbitova v Prostějově.

 

Více na:

http://www.rut-prostejov.wz.cz/

-jg-eš-