Rabíni oslavili dvacáté narozeniny

Koncertem v prostějovském Městském divadle oslavila dvacáté výročí svého úspěšného fungování prostějovská klezmerová kapela Létající rabín. Skupina, která vznikla v roce 2001 původně jako studentský ansámbl na Reálném gymnáziu a základní škole města Prostějova, dnes patří ke klezmerové špičce. Na svém kontě mají stovky koncertů po celé České republice i řadu koncertů ve světě (Evropa, USA, Afrika).

V repertoáru kapely najdete jak svatební hudbu východoevropských Židů taneční i poslechovou, tak staré a nové písně v jidiš i v jiných jazycích, vždy se spoustou nečekaných vlivů a inspirací. Přední česká klezmerová kapela sebevědomě rozvíjí židovskou hudební tradici v našich končinách 21. století. Pětičlenný soubor tvoří dnes Vojtěch Pospíšil (klarinet), Jana Dosedělová (flétna, tsimbl), Miroslav Ondra (akordeon, zpěv), Vojtěch Peštuka (housle, zpěv) a Pavel Jurečka (kontrabas).

Výroční koncert se v Prostějově uskutečnil v pátek 17. prosince 2021 a od samotného začátku až do konce to byla skvělá jízda zakončená aplausem ve stoje. Létajícímu rabínovi přeje spolek Hanácký Jeruzalém ještě mnoho úspěšných hudebních let a stovky skvělých koncertů.

Fotogalerie z koncertu:

Více o kapele včetně ukázek jejich tvorby naleznete na webu skupiny: Létající rabín – klezmer ensemble (flyingrabbi.eu)

vložila: Jana Gáborová, členka spolku Hanácký Jeruzalém