Putování s Gideonem Brecherem

Vydejte se s námi ve skrytém příběhu Gideona Brechera na putování prostějovskou historií! Naším společným úkolem bude pátrat po zdroji nebezpečné nákazy, která se v Prostějově rozšířila po Prusko-rakouské válce. Společně lékařem Gidenem Brecherem přijdeme na to, jakou roli při boji cholerou hrála VODA!

Po úspěšném skrytém příběhu ČOČKOSTROJ je tu nový Skrytý příběh VÁLKA S CHOLEROU.

Po tragické porážce rakouských jednotek v bitvě s Pruskem u Hradce Králové 3. července 1866 ustupovaly jednotky směrem k Olomouci a posléze k Vídni. 10. července se objevily i v ulicích Prostějova zbytky poražené a demoralizované rakouské armády. Za nimi postupovali Prusové. Městem pocházela vojenská kolona. Její součástí bylo sedmnáct děl. Každé bylo taženo šesti koňmi a doprovázené pruskými vojáky s nabitými puškami. Byli mezi nimi i zajatci a muniční vozy. Očitým svědkem těchto událostí byl prostějovský židovský lékař, hebraista, učenec a spisovatel Gideon Brecher. Bylo mu 69 let a stále ještě ošetřoval své pacienty. V tom do města přitáhla pruská armáda a s ní i neviditelný zabiják – cholera. Je potřeba najít zdroj nákazy. A to bude Váš úkol! A nebudete na něj sami. Trasou Vás provede průvodce a ve skupince se úkoly přeci řeší snáz! 

Na prohlídku vyrazíme 3. srpna 2023 v 10:00.

Sraz u hlavní budovy muzea na náměstí T. G. Masaryka
Délka trasy – cca 4 kilometry.

Časová náročnost – 1,5 hodiny.

Skrytý příběh si můžete zdarma zobrazit v aplikaci Skryté příběhy, která je ke stažení na Google Play i v App Store, průvodce bude mít příběh k dispozici také ve svém mobilním telefonu, tudíž není nutné mít své vlastní zařízení.

zdroj: Turistický portál města Prostějova