Procházka Prostějovem židovským

sraz komentované prohlídky je u prostějovského zámku na Pernštýnském náměstí

V rámci festivalu Chayim 2022 se s námi můžete vypravit po židovských stopách v Prostějově. Nakoukněte s námi do historie i současnosti a seznamte se s tím, co v našem městě připomíná naše někdejší židovské sousedy. Sraz je ve 14:00 u zámku na Pernštýnském náměstí.

Projdeme se severní částí někdejšího židovského ghetta (Školní ulicí), podíváme se k rodnému domu izraelského dramatika Maxe Zweiga, dál naše kroky povedou k někdejší nové synagoze, ulicí Demelovou kolem empírové synagogy, někdejšího nadačního domu Feitha Ehrenstamma (dnes odbor dopravy prostějovského magistrátu), dále potom kolem prvních Stolpersteine v Prostějově, kolem pamětní desky Edmunda Husserla až k pozůstatku jižní části někdejšího židovského ghetta – Špalíčku.

Přidáme tip na návštěvu starého židovského hřbitova, nového židovského hřbitova a prozradíme, kde se v Prostějově nachází někdejší nadační dům Gideona Brechera (a kdo to vlastně Gideon Brecher byl). Zjistíte také, kde se v Prostějově narodila první dáma izraelské módy Lola Beer Ebner.

Těšíme se na setkání s vámi!

-jg-