Padni komu padni – pozvánka na přednášku

ilustrační foto, zdroj:web

Málokterý konflikt v moderních dějinách trvá tak dlouho jako konflikt, který je v posledních letech nazýván Izraelsko – palestinským.

Je to konflikt, který začal rozhodnutím velmocí – válečných vítězů – které  se rozhodly na části území poražené osmanské říše ustavit novodobý židovský stát.

Je to konflikt, který trvá desítky let, a který má snad všechny roviny – ekonomickou, sociální, národnostní, válečnou, politickou i náboženskou.

Je to ale konflikt, který je unikátní v tom, že pro většinu světa včetně toho, co se označuje za vyspělý, je zde jen jeden viník, a to Stát Izrael. Světové organizace se předhání v tom, která častěji a tvrději odsoudí izraelský stát, schvalují fatální překrucování dějin a tím celý konflikt udržují při životě a stupňují ho.

Přednáška se pokusí projít časovou chronologii vzniku a vývoje celého konfliktu a přednášející se zavazuje, že – pokud je to vůbec možné – bude postupovat dle zásady padni komu padni. Přijďte, pokud vám není jedno, jak se vyvíjí současný svět, a je jedno, komu v tomto konfliktu „fandíte“.

Pondělí 17. 9. 2018 v 17:00 podkrovní sál Městské knihovny Prostějov

Jaromír Vykoukal