Největší divadelní svátek Noc divadel nabídne přednášku, autorské čtení Arnošta Goldflama, netradiční prohlídku a muzejní kvíz

Desátý ročník Noci divadel se uskuteční tradičně třetí listopadovou sobotu, tedy 19. listopadu 2022. Noc divadel prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě, a tak i program v Městském divadle v Prostějově bude speciální. Akce letos nese podtitul Hrdinové.

Program vypukne již v 15 hodin v Muzeu a galerii v Prostějově tradičním kvízem věnovaný Hrdinům a divadlu. Sobotní podvečer v přednáškovém sále Národního domu zahájí v 17 hodin přednáška Jany Gáborové ze spolku Hanácký Jeruzalém Utajení hrdinové. V letošním roce si připomínáme 80. výročí transportů židovského obyvatelstva z Prostějova do koncentračních a vyhlazovacích táborů. Z deportovaných více než tisíce prostějovských Židů přežila jen hrstka. Program bude pokračovat autorským čtením a besedou Arnošta Goldflama. Nezaměnitelný spisovatel a autor divadelních i rozhlasových her bude číst převážně z knihy Strašidelné Brno. A ve 21 hodin se návštěvník přesvědčí, že I jevištní technik může být hrdina. V zážitkové prohlídce divadelního zákulisí uvidí ty nejskrytější kouty divadla a vydá se na dobrodružnou prohlídku divadelního zákulisí, orchestřiště a suterénu.

Vstupenky jsou již v prodeji, lze je zakoupit i on-line. Více na www.divadloprostejov.cz

-hašpry-

NOC DIVADEL  – Noc otevřených divadel a výjimečných zážitků

Téma: Hrdinové

19. listopadu 2022

15 hodin – Muzeum a galerie v Prostějově: Hrdinové, tradiční kvíz věnovaný tématu Noci divadel

17 hodin – přednáškový sál Národního domu: Utajení hrdinové. Kdy se z obyčejných lidí stávají hrdinové? V letošním roce si připomínáme 80. výročí transportů židovského obyvatelstva z Prostějova do koncentračních a vyhlazovacích táborů. Přednáška Jany Gáborové ze spolku Hanácký Jeruzalém

19 hodin – přednáškový sál Národního domu: Autorské čtení Arnošta Goldflama. Následuje beseda s Arnoštem Goldflamem. Nezaměnitelný spisovatel a autor divadelních i rozhlasových her bude číst převážně z knihy Strašidelné Brno.

21 hodin – I jevištní technik může být hrdina. Zážitková prohlídka divadelního zákulisí. Zažijte s námi ten pravý divadelní underground! Navštivte ty nejskrytější kouty divadla a vydejte se s námi na dobrodružnou prohlídku divadelního zákulisí, provaziště, orchestřiště a suterénu. Vezmeme vás do míst, do kterých se běžně nedostanete.

promenoár divadla – APLAUS 2021: výstava fotografií Pavlíny Novotné