Dopis paní Jany Kernerové spolku Hanácký Jeruzalém

Obdrželi jsme jako spolek Hanácký Jeruzalém v souvislosti s ukládáním Kamenů zmizelých dopis paní Jany Kernerové, který s jejím svolením zveřejňujeme. Za dopis moc děkujeme, nesmírně nás potěšil:

Vážený pane předsedo Šmucre, vážená paní Gáborová, vážení členové spolku Hanácký Jeruzalém,

Mnohokráte Vám děkuji za pozvání na čtvrteční ukládání Kamenů zmizelých, které připomínají prostějovské oběti holokaustu. Nesmírně mě mrzí, že na rozdíl od loňského roku se letošní akce nemohu osobně zúčastnit, protože ve stejnou dobu bude na Velvyslanectví USA v Praze probíhat každoroční oslava Dne nezávislosti USA, který je nejvýznamnějším americkým svátkem. Na přípravě a průběhu této akce se aktivně podílejí všichni pracovníci velvyslanectví a nejinak je to bohužel i v mém případě.

Dovolte mi, abych vyjádřila velkou podporu nejen pietnímu ukládání Kamenů zmizelých s bolestnou vzpomínkou na ty, kteří byli zavražděni v koncentračních táborech nacistického Německa, ale též všem dalším aktivitám vašeho spolku, který pečuje o širší židovské dědictví města města Prostějova a který se vrací k minulosti, aby objevil budoucnost. Děkuji Vám za Vaši vizi a neutuchající energii.

Jsem moc ráda, že se COVIDová situace zlepšila natolik, že se můžete vrátit k Vašim projektům a aktivitám, včetně snah o revitalizaci židovského hřbitova ve Studentské ulici, a přeji Vám hodně zdaru při jejich realizaci.   

V úctě,

Jana Kernerová