Co oheň nespálil – máme další stovku knih

Kniha prostějovské rodačky, čestné členky spolku Hanácký Jeruzalém a laureátky Ceny města Prostějova Maud Beerové Co oheň nespálil byla vydána v roce 2005. Publikace je cenným pramenem informací o předválečném Prostějově a osudu židovské komunity tak, jak je zaznamenala právě Maud rozená Steckelmacherová (a její vzpomínky postupně ověřila historička prostějovského muzea Marie Dokoupilová). První vydání knihy je rozebráno, spolek Hanácký Jeruzalém za finanční podpory Nadačního fondu obětem holocaustu a Statutárního města Prostějova zajistil dotisk v počtu 100 ks.

Kromě toho připravuje spolek Hanácký Jeruzalém ve spolupráci s protagonisty divadla POINT také audioverzi knihy. Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci však nahrávání audioknihy nejde tak rychle, jak bychom si přáli.

natáčení u Maud v Tel Avivu

Nicméně skvělou zprávou je, že pracovníci Českého centra v Tel Avivu nahráli jednu kapitolu přímo s autorkou knihy Maud Beerovou a také jako bonus rozhovory s ní, za což jim moc děkujeme! Divadlo POINT má aktuálně natočenou další kapitolu. Tak věříme, že nahrávání bude pokračovat hned, jakmile to situace dovolí. Dotisk knihy i bonusový audiomateriál bychom rádi veřejnosti představili 27. ledna 2021 na Den památky obětí holocaustu.

Jana Gáborová, spolek Hanácký Jeruzalém