16. ročník Veřejného čtení jmen obětí holocaustu Jom ha-šoa

I v tomto roce se Muzeum a galerie v Prostějově, město Prostějov a spolek Hanácký Jeruzalém zapojí do akce s názvem Veřejné čtení jmen obětí holocaustu Jom ha-šoa. Již potřetí uctíme vzpomínkou prostějovské židovské občany, kteří společně s dalšími zahynuli během 2. světové války v koncentračních a vyhlazovacích táborech, veřejným přečtením jejich jmen.

Z důvodu přetrvávající nepříznivé epidemiologické situace, se kterou se potýkáme od roku 2020, rozhodl hlavní organizátor – Institut Terezínské iniciativy – že akce jako i minulý rok proběhne on-line formou. S předem přihlášenými zájemci o čtení budou předtočena videa, která budou ke zhlédnutí dne 8. dubna 2021 na internetových stránkách Institutu Terezínské iniciativy.

Případní zájemci, hlaste se, prosím, nejpozději do 8. března na e-mail info@muzeumpv.cz. Do předmětu napište zprávu Jom ha-šoa 2021. Po přihlášení obdržíte další informace. Samotné natáčení proběhne podle dopředu vypracovaného harmonogramu a za dodržení všech hygienicko-epidemiologických opatření.

Koronavirus sice konání této akce omezil, připomínka se i přesto v Prostějově uskuteční. Podpořte nás nebo nás sledujte na internetových stránkách www.terezinstudies.cz, a alespoň touto formou si připomeňte osudy našich bývalých sousedů. Do akce je kromě Muzea a galerie v Prostějově zapojen spolek Hanácký Jeruzalém a statutární město Prostějov.

Zdroj a foto: Muzeum a galerie v Prostějově